Wulkanizacja Nowy Targ

biuro@wulkanizacjanowytarg.pl
(18) 266 98 12

Wymiana opon run-flat i niskoprofilowych

Świadczymy usługi wymiany opon run-flat oraz opon niskoprofilowych. Tego typu prace wymagają fachowej wiedzy i użycia odpowiedniego sprzętu, który nie zawsze jest dostępny. Wymiana opon niskoprofilowych i opon run-flat nie jest prostym zadaniem. Najlepiej wykonywać je przy pomocy specjalistycznych urządzeń z powodu bardzo twardego boku opony (w oponach run-flat) oraz niskiej opony (w przypadku opony niskoprofilowej). Wymiana opon run-flat oraz opon niskoprofilowych standardowymi metodami i maszynami wymaga użycia dużej siły oraz może narazić felgę na znaczne uszkodzenia. Dlatego do wymiany tego rodzaju opon używa się profesjonalnych urządzeń, takich jak nowoczesne montażownice do kół, które wyposażone są w swoisty napęd elektryczno - pneumatyczno – hydrauliczny. Dzięki nim możliwa jest niezwykle precyzyjna obsługa oraz demontaż nawet bardzo sztywnej opony, bez konieczności użycia siły, uszkodzeń czy innych komplikacji.

Opony run-flat

Opony run-flat to opony, w których zastosowano specjalną technologię polegającą na wzmocnieniu budowy wewnętrznej ścian. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie ciężaru auta, nawet przy całkowitej utracie powietrza z opony oraz zapobiega przegrzewaniu opon na skutek dużego tarcia. Opony run-flat są cięższe od standardowych, jednak bardziej wytrzymałe i bezpieczniejsze oraz pozwalają na przejechanie nawet do 80 km na przebitej oponie. Zatem w samochodach wyposażonych w opony run-flat nie ma konieczności stosowania koła zapasowego, co pozwala zaoszczędzić miejsce w bagażniku. Technologię fun-flat stosuje obecnie wielu producentów opon, między innymi Pirelli, Goodyear i Michelin.

Opony niskoprofilowe

Opony niskoporfilowe charakteryzują się stosunkowo niskim profilem w stosunku do ich szerokości. Przeważnie stosowane są w samochodach wysokich osiągów oraz samochodach wyższych i średnich klas. Opony te są bowiem bardziej atrakcyjne wizualnie od tych standardowych, pozwalają na lepszą kontrolę samochodu, posiadają dobre wyniki podczas przyspieszania, hamowania, czy też pokonywania zakrętów. Posiadając opony niskoprofilowe w swoim aucie należy jednak pamiętać, aby zachować w nich odpowiednie ciśnienie, które powinno być zgodne z zaleceniami producenta. W sytuacji, gdy ciśnienie jest zbyt wysokie, można odczuć pogarszający się komfort jazdy, natomiast przy zbyt niskim ciśnieniu w kołach może dojść do nieusuwalnych uszkodzeń opony.

© Copyright 2015 - FHU Batkiewicz || Wykonanie Strony internetowe Nowy Sącz "U Ciwersa"
Wróć do góry