Wulkanizacja Nowy Targ

biuro@wulkanizacjanowytarg.pl
(18) 266 98 12

Akumulatory

Jeżeli macie Państwo problem z akumulatorem lub szukacie nowego akumulatora do swojego auta, zapraszamy do siedziby naszej firmy, która zlokalizowana jest w miejscowości Nowy Targ. Profesjonalnie dobieramy odpowiednie akumulatory do każdego samochodu. Montujemy akumulatory sprawdzonej firmy Centra w bardzo dobrej cenie.

Na miejscu sprawdzamy również parametry starych akumulatorów, w tym pojemność oraz prąd ładowania (usługa z wydrukiem komputerowym).

Warto wiedzieć, że całkowicie naładowany akumulator elektrolitem o właściwej gęstości nie powinien zamarzać w temperaturze nawet do – 68oC. W naszej strefie takie mrozy nam nie grożą, jednak w okresie zimowym często zdarzają się problemy z akumulatorem. Przyczyną może być niepełne naładowanie oraz nieodpowiednia gęstość elektrolitu. Gdy gęstość elektrolitu spada poniżej 1.20 kg/l, a wartość napięcia spoczynkowego jest na poziomie mniejszym niż 12,30 V, wówczas akumulator może odmówić posłuszeństwa już w temperaturze - 26 oC. Dlatego w mroźne zimy powinno się pamiętać o regularnej kontroli akumulatorów. Innym czynnikiem powodującym obniżenie sprawności akumulatora jest spadek jego temperatury z +25oC do -20oC . Może to spowodować obniżenie nawet o połowę ilości dostępnej energii. W akumulatorze, który jest częściowo rozładowany, wartość ta będzie oczywiście proporcjonalnie niższa. Aby nie doprowadzić do takiej sytuacji należy zadbać o to, by akumulator w samochodzie był zawsze odpowiednio naładowany.

© Copyright 2015 - FHU Batkiewicz || Wykonanie Strony internetowe Nowy Sącz "U Ciwersa"
Wróć do góry