Wulkanizacja Nowy Targ

biuro@wulkanizacjanowytarg.pl
(18) 266 98 12

Wyważanie kół

W naszej firmie oferujemy usługę wyważania kół. Jest to zabieg konieczny zarówno w nowych, jak i używanych kołach, który powinno się wykonywać przynajmniej raz na sezon. W przeciwnym razie opony będą zużywać się nierównomierne, co skutkować może pogarszającym się komfortem jazdy. Właściwe wyważenie kół jest szczególnie istotne w okresie zimowym, kiedy na drogach panują ciężkie warunki.

Dla jak najbardziej optymalnego zużywania się opon, istotne jest, by masy wokoło ich osi obrotu rozkładały się równomiernie. Dzięki temu koła obracają się i pracują w miarę równo, a co za tym idzie zużywają się jednolicie. Optymalizacja koła polega więc na tym, że odpowiednio ustawia się oponę względem felgi, by zminimalizować bicie oraz zmniejszyć ilość ciężarków potrzebnych do wyważenia. Nie należy zakładać większych ciężarków niż 60 gr., w związku z tym w niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie takiej usługi w warsztacie wulkanizacyjnym.

Należy pamiętać, że poprawne wyważenie kół jest wskazane po każdym wyjęciu opon z obręczy. Właściwe ciężarki muszą zostać rozmieszczone w odpowiednich miejscach nawet wtedy, gdy koło będzie zmontowane z powrotem z tych samych części. Wówczas zmienia się położenie ciężarków, gdyż podczas jazdy opony i obręcze ulegają zużyciu oraz zmieniają kształt, a cały ciężar rozkłada się w inny sposób. Zalecane jest, by kontrolę prawidłowego wyważenia kół przeprowadzać co 5 tys. km przebiegu auta.

Wykonując usługę wyważania kół korzystamy z technologii:

   

 

 

 

Więcej na temat wyważania kół można przeczytać w zakładkach "wyważanie kół nieprzelotowych", "wyważanie kół motocyklowych" i "skutki złego wyważenia kół".

© Copyright 2015 - FHU Batkiewicz || Wykonanie Strony internetowe Nowy Sącz "U Ciwersa"
Wróć do góry