Wulkanizacja Nowy Targ

biuro@wulkanizacjanowytarg.pl
(18) 266 98 12

Naprawa opon

Nasza firma specjalizuje się w naprawie opon do pojazdów wszelkiego typu. Działamy na terenie miasta Nowy Targ. Dokonujemy nie tylko napraw opon. ale również oceny i oględzin ogumienia, co jest równe istotne, zwłaszcza przed dalszą trasą.

Trzeba bowiem wiedzieć, że nie wszystkie uszkodzenia opon nadają się do naprawy. Na przykład awaria typu przecięcie boczne opony lub całkowita utrata ciśnienia, dyskwalifikuje ją automatycznie z możliwości naprawy. Taką oponę nie powinno się więcej używać. Dlatego ważne jest skorzystanie z rady i oceny fachowca, który może zdecydować, co zrobić z daną oponą – naprawić, czy wymienić.

Do kompleksowej usługi związanej z naprawą opony wlicza się następujące działania: wyczyszczenie opony, oględziny uszkodzeń, profesjonalna ocena, przygotowanie miejsca uszkodzenia do prac naprawczych, oczyszczenie miejsca uszkodzenia, naprawa oraz sprawdzenie stanu technicznego koła pod ciśnieniem.

Zaleca się przeprowadzanie regularnych kontroli opon, a zwłaszcza poziomu ciśnienia. Należy pamiętać, że nie wolno kontynuować jazdy na pękniętej lub przebitej oponie bądź też na oponie pozbawionej ciśnienia, gdyż może to doprowadzić do kolizji oraz całkowicie zniszczyć oponę.

Po wymianie koła na zapasowe powinno się natychmiast skorzystać ze specjalistycznego punktu serwisowego w celu ocenienia, czy dana opona kwalifikuje się do dalszego użytkowania, czy też trzeba ją naprawiać. Przebicia i przecięcia do długości 6 mm, mogą zostać naprawione przez wyspecjalizowany warsztat, zgodnie z określonymi zasadami. Nie powinno się poddawać naprawom opon z uszkodzeniami powyżej 6 mm, przebiciami ścianek bocznych oraz przede wszystkim opon klasy HP (o współczynniku prędkości W, Y i ZR), gdyż indeks prędkości opony ulega spadkowi do 120 km/h (gwarancja producenta łaty, kołka do łatania). Nie wolno także łatać opon motocyklowych do ścigaczy, gdyż wszystkie tego typu motory przeznaczone są do wyższych osiągów (czyli powyżej 120 km/h).

© Copyright 2015 - FHU Batkiewicz || Wykonanie Strony internetowe Nowy Sącz "U Ciwersa"
Wróć do góry