Wulkanizacja Nowy Targ

biuro@wulkanizacjanowytarg.pl
(18) 266 98 12

Kiedy zmieniać opony

Kierowcy często zastanawiają się kiedy zmieniać opony. Podstawowym kryterium i powodem do wymiany opon powinno być bezpieczeństwo. W związku z tym opony należy zmieniać w następujących sytuacjach:

Kiedy zmieniać opony z letnich na zimowe i z zimowych na letnie?

Wymiany opon z letnich na zimowe powinno dokonać się przede wszystkim w przypadku, gdy średnia dobowa temperatura spada poniżej 7o C, gdyż w tej temperaturze opony lenie szybko tracą swoje właściwości trakcyjne. Natomiast opony zimowe produkowane są ze specjalnej mieszanki gumowej, która świetnie radzi sobie w mroźne dni. Specjalna rzeźba opon sprawia, że kierowanie pojazdem oraz hamowanie jest znacznie bezpieczniejsze. Warto zwrócić uwagę na wysokość bieżnika w oponach zimowych, ponieważ jeśli jest on mocno zużyty, wówczas opona nie trzyma się dobrze nawierzchni pokrytej lodem lub śniegiem.

Wymiana opon zimowych na letnie zalecana jest wraz z nadejściem cieplejszych dni,, czyli w sytuacji, gdy średnia dobowa temperatura powietrza na zewnątrz przekracza 7o C przez kilka dni z rzędu. Zwykle ten czas przypada w miesiącu kwietniu.

© Copyright 2015 - FHU Batkiewicz || Wykonanie Strony internetowe Nowy Sącz "U Ciwersa"
Wróć do góry